• Aqua Salt Tuz Klornatörü
  • Aqua Salt Tuz Klornatörü
  • Aqua Salt Tuz Klornatörü

Aqua Salt Tuz Klornatörü

Tanıtım Broşürü

AQUA Salt bir tuz klor üreticidir. Sodyum Klorid (Sofra Tuzu) çözeltisinden, elektrolitik reaksiyon aracılığıyla havuz suyunu dezenfekte etmek amacıyla sodyum hipoklorid üretir. Aqua Salt sayesinde havuz kullanıcısının, sodyum hipoklorid, trikloro, dikloro satın almasına ve depolamasına gerek kalmaz. Sadece, havuzun büyüklüğüne bağlı olarak 2.00-4.5 gr/lt konsantrasyonu sağlanıncaya kadar (2000-4500 ppm) belli bir miktar tuz eklenmesi gerekmektedir. Dezenfekte işleminin tamamlanmasının ardından sodyum ve klor tekrar birleşerek tuz oluşturur. Böylece ilk eklediğiniz sodyum klorid sürekli olarak devridaim edilir ve tekrar kullanılır. Sistemdeki tuz miktarı ancak su ilave edilmesi, su azalması veya drenaj edilmesi sebepleriyle azalabilir.

AQUA SALT KONTROL ÜNİTESİNİN 4 VERSİYONU VARDIR
 
Standart Model : Otomatik tuz klornatörü.
pH Modeli : Klor üretiminin yanı sıra cihaza entegre edilen peristaltik pompa ile pH kontrolünün yapılmasını sağlar. Kontrol ünitesi, kalibrasyon sıvısı, pH probu ve kurulum kitini içerir.
pH-Rx Model : pH kontrolcüsü ile entegre edilen peristaltik pompa ile pH kontrolü sağlarken, üretilen klor miktarını Rx ile ölçer. Klor ölçümü ünitesi pH-Rx prob ve kurulum, kalibrasyon kitini içerir.
pH- CLJ Modeli : Termoform edilmiş panele kuruludur. pH kontrolcüsü ile entegre peristaltik pompa ile PPM cinsinden klor ölçer. Klor için A-J probu dahildir.